Splyňovací kotol na drevo ATTACK DPX - rada 6000

Splyňovací kotol ATTACK DPX z modelovej rady 6000 je vybavený vysoko účinným rúrovým výmenníkom a je určený pre úsporné a ekologicky šetrne vykurovanie rodinných domov, chatiek, malých prevádzok, dielní a podobných objektov.

Rokmi overená kvalita

Kotol má rokmi overenú konštrukciu, s ktorou sú spokojní už tisícky zákazníkov. Vo výmenníku sú osadené špeciálne pohyblivé turbulátory, ktoré slúžia k brzdeniu a vytváraniu turbulentného prúdenia spalín cez výmenník, čím sa dosahuje vyšší prestup tepla cez oceľovú stenu výmenníka do vyhrievanej vody.

Vysoká účinnosť a úspora paliva

Splyňovací kotol ATTACK DPX sa vyznačuje vysokou účinnosťou, nízkou teplotou spalín a efektívnejším spaľovacím procesom. Účinnosť kotla dosahuje až 91,3 %. Inštaláciou účinnejšieho splyňovacieho kotla rady ATTACK DPX dôjde k značnému zníženiu prevádzkových nákladov, premietajúcich sa v úspore paliva oproti kotlom s nižšou účinnosťou spaľujúcich rovnaké palivo.

Vysoký zákaznícky komfort

Veľkou výhodou splyňovacieho kotla ATTACK DPX je dlhý čas horenia. Pri plnom využití nakladacej komory drevom je možnosť nepretržitého horenia v kotli 8 až 12 hodín, čo predstavuje pre zákazníka vysoký komfort. Ten sa zvýši aj možnosťou prikladať veľké kusy dreva, keďže dĺžka nakladacej komory je až 590 mm (od 25 kW).

Jednoduché čistenie kotla s minimom popola

S čistením výmenníka už nemusíte strácať čas. Splyňovací kotol ATTACK DPX má vo výmenníku osadené turbulátori, ktoré slúžia zároveň aj na čistenie výmenníka. Stačí jednoduchý pohyb pákou.

Ekologické spaľovanie

Splyňovanie je enviromentálne priaznivý proces, ktorý spaľuje drevnú biomasu. Tá je CO2 neutrálnym palivom. V priebehu prevádzky je pri verzii LAMBDA dosahovaná priemerná hodnota koncentrácie CO. Podľa platnej európskej normy EN303-5 kotol ATTACK DPX (verzia LAMBDA) dosahuje v najlepšej triede viac ako 25-násobne nižšiu koncentráciu škodlivých emisií v CO spalinách, než je povolený limit.

Modifikácie splyňovacích kotlov ATTACK DPX

Splyňovací kotol ATTACK DPX je vybavený tromi typmi regulácie: STANDARD, PROFI, LAMBDA.

Zobrazený počet: 244896
Zoradiť podľa výkonu: výkon Zoradiť podľa objemu: výkon
Spôsob zobrazenia: S obrázkamiTabuľka s obrázkami
ZÁKAZNÍCKY SERVIS
Predajňa
SVET ATTACK, s.r.o.
ZÁKAZNÍCKY SERVIS
Predajňa
SVET ATTACK, s.r.o.
SVET ATTACK, s.r.o.